Life Balance

Szkolenie Life Balance on Sails czyli o życiu, równowadze - coaching podczas rejsu jachtem.

Life Balance Cyklady: Wypoczynek & Inspiracja
7 dni, 6 portów, 6 dyskusji, w 6 Portach

Przykładowy termin:
wylot:    Warszawa Modlin (Ryanair) do Ateny International      :sobota 11.04.2015r
powrót:  Ateny International (Ryanair) do Warszawa Modlin     :sobota 18.04.2015r

Ramowy plan rejsu:

From                        To                              Nautical Miles
Marina                      Alimos Kythnos        44nm
Kythnos                   Syros                            50nm
Syros                         Mykonos                     27nm
Mykonos                  Kea                                60nm
Kea                             Sounion                      15nm
Sounion                   Marina Alimos           22nm

Jacht posiada 4 kajuty i 2-3 toalety z prysznicami.
Nasza lodź będzie wybrana z kolekcji komfortowych jachtów: Bavaria Cruiser (43-46), Sun Odyssey 439, 469 lub Oceanis 45.

jacht

 

Załoga rejsu składa się z 2-3 trenerów i 7 uczestników.

crew

Wypoczynek:

plan rejsu

Rejs zaczynamy z jednej z marin położonych na południe od Aten, Pierwszym przystankiem naszej wyprawy będzie znajdująca się na południowy wschód od Aten wyspa Kythnos. Wyspa nieskażona przez turystykę. Znajdują się tu piękne, piaszczyste plaże niezatłoczone nawet w szczycie sezonu, niektóre dostępne tylko z pokładu łodzi. Jest to idealne miejsce, aby uciec od tłumów i znalezć plażę tylko dla siebie. Kythnos jest miejscem, gdzie znajdą Państwo smak prawdziwej Grecji.

Następnie kierujemy się na pagórkowatą wyspę Syros, znajdującą się w północnych Cykladach, między Kythnos i Mykonos. Jej położenie sprawia, że jest głównym ośrodkiem administracyjnym na Cykladach, a jej piękna stolica Ermoupolis jest stolicą nie tylko wyspy, ale i całych Cyklad.

Miasto zostało zbudowane w stylu amfiteatru, z wąskimi uliczkami i cudowną średniowieczną zabudową, tworzącą obronną fortecę. Nad miastem dominują dwa wzgórza: wschodnie o nazwie Wrondado i zachodnie o nazwie Ano Siros, z których można delektować się panoramicznym widokiem na sąsiednie wyspy Tinos, Delos, Mykonos i Naxos.

Kolejnym etapem naszego rejsu będzie Mykonos. Najsłynniejsza wyspa Cyklad, która stanowi przede wszystkim centrum rozrywki i zabawy. Można tu niekiedy spotkać znane osobistości ze świata show biznesu. Oprócz tego, turystów zwabia tak zwana „Mała Wenecja” z niewielkimi domkami, z których część znajduje się w wodzie. Duże wrażenie robi szereg stojących nad morzem, mirowanych, XVI-wiecznych wiatraków z ażurowymi skrzydłami i krytymi strzechą dachami. Inny charakterystyczny punkt wyspy stanowi również Cerkiew Paraportiani z XVI wieku. Nieodłącznym symbolem Mykonos stały się pelikany, które niekiedy paradują uliczkami miasta żebrząc o jedzenie. Na wyspie warto wybrać się także do Muzeum Folkloru oraz Muzeum Archeologicznego.

Z Mykonos udajemy się na wyspę Kea, znajdującą się na północno-zachodniej części Morza Egejskiego. Kea jest jedną z największych wysp na Cykladach, z pięknymi plażami, mnóstwem zabytków archeologicznych, Kea to raj dla pieszych wycieczek, z rozbudowaną siecią antycznych ścieżek. Przechadzając się można podziwiać piękny krajobraz wyspy, ostatnie drzewa oliwne, drzewa owocowe i migdałowe. Koniecznie trzeba udać się do południowej części wyspy, do portu Korissia, gdzie znalzeć można pozostałości starożytnych murów miejskich i Sanktuarium Apolla. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania i najlepsze miejsce, aby późnym popołudniem, gdy słońce zaczyna chować się nad horyzontem, wypłynąć w kolejny etap rejsu.

Ostatnim przystankiem na trasie będzie przylądek Sounion. Na wzgórzu znajduje się Świątynia Posejdona, wzniesiona w 440 r p.n.e., jest najczęściej fotografowanym, zaraz po panteonie, miejscem obserwacji Morza Egejskiego i zachodów słońca. Wzgórze z zespołem świątynnym to teren państwowego muzeum archeologicznego, czynnego właśnie „Do zachodu słońca”. Według mitologii Sounion jest miejscem śmierci Egeusza, który rzucił się stąd do morza, kiedy zauważył czarny żagiel łodzi, obwieszczający rzekomą śmierć jego syna Tezeusza.

Inspiracja:

Czy jest lepsze miejsce, niż Grecja, kolebka filozofii,
by wykreować własny model życiowego balansu?

Program merytoryczny:

 1. Odnalezć własną misję.
 2. Aktywność fizyczna.
 3. Odżywianie w XXI wieku,
 4. Twórczość osobista.
 5. Kreatywność w praktyce.
 6. Filozofia w życiu cżłowieka kultury zachodu.

Bartosz Zamirowski – prowadzący dyskusje, poddaje się dobrowolnie karze przeciągnięci apod kilem za każde nudne spotkanie – będzie więc na to 6 okazji!

Co jeszcze:

 • nauka żeglowania,
 • sporty na pięknych plażach: piłka nożna, siatkówka i …
 • nauka żeglarskich pieśni.

Zapraszamy, kto wie, może na przygodę życia….

Ile ma kosztować ta wyjątkowa inwestycja we własne zdrowie (fizyczne i psychiczne)?

990 EURO + VAT za jednego uczestnika wyprawy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem Warszawa Modlin – Ateny i z powrotem (w tym bagaż i ubezpieczenie);
 • rejs z zakwaterowaniem;
 • opiekę żeglarzy z uprawnieniami i doświadczeniem na akwenie morza egejskiego;
 • pełne wyżywienie na jachcie (śniadanie, obiad, kolacja) + zawsze coś się znajdzie do przegryzienia jakby co;
 • zindywidualizowany materiał filmowo-zdjęciowy z rejsu;
 • 6 dni tematycznych, budujących podstawy życiowego balastu.

Niezapomniane przeżycia otrzymujecie gratis.

Zobacz także: